BDC TEAM

W roku 1984 Dariusz Banaszek reprezentujący barwy klubu kolarskiego Polonez Warszawa jako utalentowany kolarz już wtedy ocierał się o skład reprezentacji Polski, a w roku 1989 został zawodnikiem warszawskiej Legii. Po odbyciu służby wojskowej trafił do ekipy Warta Damis Szurkowski, by w roku 1993, wspólnie z Piotrem Wadeckim i Robertem Rychlickim, sięgnąć w Bydgoszczy po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Na tych samych zawodach Dariusz Banaszek wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego. Był to bardzo udany rok dla założyciela firmy BDC-Bike.

Wśród sukcesów wymienić trzeba jeszcze zwycięstwa w wyścigach Po Ziemi Toruńskiej i Po Ziemi Lubelskiej oraz sukcesy etapowe na trasach Karkonosze Tour, Wyścigu Solidarności czy wyścigu Przyjaźni Polska - Ukraina.

W roku 1995 Dariusz Banaszek zakończył karierę, ale nie oznaczało to zerwania z kolarstwem. Został dyrektorem sportowym ekipy Atlas Lukullus Ambra. Dowodem zaangażowania w kolarstwo były także sklepy rowerowe prowadzone przez założyciela   BDC-Bike. To właśnie sklepy, które w krótkim czasie zdobyły sobie zaufanie bardzo wielu rowerzystów oraz zatrudnienie doświadczonych w branży pracowników było kamieniem węgielnym pod budowę dzisiejszej firmy BDC BIKE.

Od 2011r wizytówką firmy jest grupa zawodowa Team BDC (od 2012 roku BDC MarcPol). Grupa kierowana przez Dariusza Banaszka odnosi wiele sukcesów w Polsce i zagranicą. W ekipie jeździli tak znakomici kolarze jak Marcin Sapa - mistrz Polski, zwycięzca Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Robert Radosz - zwycięzca Bałtyk - Karkonosze Tour, Memoriału Henryka Łasaka, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Tour of Hainan, Wyścigu Dookoła Mazowsza i klasyfikacji końcowej kolarskiej ProLigi czy jeden z najlepszych "czasowców" w Polsce Kamil Gradek. W ciągu kilku lat działania Teamu BDC kolarze tego zespołu wygrali niemal wszystkie wyścigi w Polsce. Oprócz doświadczonych zawodników Team BDC stawia także na młodzież. W drużynie ścigają się "orlicy" - Adrian Banaszek, Kacper Gronkiewicz nabierając doświadczenia u boku słynnych kolegów. Dewizą drużyny jest hasło - "nie musimy, ale możemy". Zespół BDC wzmocniony w 2013 roku utalentowanymi zawodnikami Pawłem Bernasem, Kamilem Gradkiem i Jakubem Foltynem zdobył podwójny tytuł Mistrzów Polski w Jedzie na czas Drużynowej i Parami, mieliśmy reprezentanta w Kadrze narodowej podczas Tour de Pologne. Drużyna starowała również, po raz pierwszy w historii, w Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej na czas - gdzie spośród zespołów z całego świata zajęła doskonałe 31miejsce. Od stycznia 2015r z połączenia Teamu BDC BIKE z ukraińską grupą Kontynentalną KOLSS Cycling Team powstała grupa Kolss-BDC Team. 

W 2016 roku Dariusz Banaszek wybrany został na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Firma BDC jest także sponsorem wielu przedsięwzięć sportowych w Polsce - najważniejszych wyścigów kolarskich, zawodów na rowerach górskich czy rywalizacji dzieci. Wszystkie te działania mają jeden podstawowy cel - aby kolarstwo stało się jeszcze bardziej popularne w naszym kraju.